Co przesądziło odnośnie tego, że szerokie spodnie stały się w naszym państwie tak popularne?

Aktualna moda związana z kulturą hip-hopową, rządzi się swymi, skądinąd dziwnymi i nie tak bardzo zrozumiałymi dla mnie prawami. O tym w dalszej części tekstu, chcę na ten moment nieco szerzej poopowiadać o czymś, co było flagową cechą entuzjastów hip-hopu i pozwalało w ciekawy sposób wyróżnić się na tle innych ludzi na ulicach polskich miast. Ściślej mówiąc, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, o powszechnie przyjętej nazwie „baggy” (z ang. workowate) lub „begi” (to już polska, zaadaptowana fonetycznie opcja), które pokazały się w na terenie Polski wraz z pierwszymi projektami związanymi z rapem, z nastaniem drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Ciekawostka – początkowo, kiedy ciężko było dostać szerokie portki o klasycznym kroju, ludzie kupowali sobie normalnie zwykłe jeansy, kilka rozmiarów za duże. Stosunkowo interesująca opcja, biorąc pod uwagę kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej gotówką w małych kwotach. W miarę biegu lat, gdy już Lenary były ogólnodostępne…właśnie – to pierwsza polska firma, która na rynek wyemitowała i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z każdym kolejnym rokiem. Najbardziej spopularyzowaną, obok wymienionych przeze mnie wyżej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstawania jest bardzo ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – człowiek współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie na maszynie „begów”. Zważywszy na to, że udały się naprawdę świetnie, kumple także postanowili poprosić o uszycie takich spodni. Po pewnym czasie wszystko potoczyło się tak, że Ceube wykreował jedną z topowych marek dla odbiorców hip hopu, rodem z naszego kraju.
Ciuchy sygnowane marką Moro były wciśnięte bardzo mocno w rapową rzeczywistość paręnaście lat wstecz, poza spodniami w asortymencie znalazło się ogromne zatrzęsienie innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy – kaptur i bez, ale poza tym stylowe kurtki na wiosnę czy zimę – to naprawdę było coś.
klasyczne buty
Na dzień dzisiejszy, choć moda na tę kategorię spodni nie jest już lansowana w tak silnym stopniu jak kiedyś, to jednak cały czas możemy spotkać skateshopy, które proponują asortyment z tej puli.
Co ciekawe, mamy do wyboru całe mnóstwo różnych marek, które pochodzą z rozmaitych zakątków świata. Na chwilę obecną, bez najmniejszego problemu mamy możliwość zlokalizować marki, które w skali światowej są ścisłym topem. Chodzi przykładowo o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Obyci znawcy kultury z pewnością będą wiedzieć, co to za marki. Jeśli ktoś nie ma płynnej orientacji w tej dziedzinie, polecam sprawdzić, ewidentny klasyk.
Być może będzie to brzmieć w pewnym zakresie pompatycznie, ale jestem przekonany, że moda na spodnie z szerokimi nogawkami będzie trwała dokładnie tak samo długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
dziewczyna z bucikami
Przedstawiany adres wólka kosowska, koniecznie muszą odwiedzić te osoby, które mają ochotę poznać profesjonalny kanał pozyskiwania wysokiej jakości tekstylnych rozwiązań. Pod tym adresem, czekają produkty odzieżowe, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim osobom będącym właścicielami najróżniejszych punktów z ubraniami, na pewno opłaci się dłuższa wizyta pod adresem tego serwisu. Nie mówiąc już o podjęciu mającej długofalowy charakter współpracy.
eleganckie buty