Czas poprawić tężyznę

Niezależnie na porę roku winnyśmy troszczyć się o swoje zdrowie. Prócz odżywiania i prawidłowym zwyczajem życia pewnym z ważniejszych atrybutów jest sport. Nie każdy lubi siłownie i jest zainteresowany godzinami przeznaczonymi na trening na atlasach czy ławeczkach. Jeśli szukasz czegoś innego, absorbującego i przypominającego okresy dziecinnych frajd, czas przetestować jazdę na rolkach. Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę? Przeczytaj i spraw, że aktywność fizyczna ponownie stanie się przyjemna.

elektrobeben-630

Pierwsze kroki

Na starcie swojej konfrontacji bez wątpienia wymagasz odpowiednich rolek. Na bazarze znajdziesz dużo marek, modeli, jakie dopełniają najróżniejsze. Niezawodne rolki Precismeca są pewne i przeżyją każdy typ treningu. Nawet jeżeli jesteś jednostką początkującą – przetrwają dowolne upadki. W zależności od wieku możesz wybrać rolki, jakie posiadają regulowany rozmiar. W przypadku jak stopa w dalszym ciągu rośnie będzie to prestiżowe rozwiązanie i zapewni użytkować rolki przed dłuższy okres. Jeśli posiadasz już statyczny numer obuwia – wybierz porządne rolki w jednej wielkości i ciesz się z błogiej przejażdżki.

Zabezpieczenia ponad wszystkim

Postać początkująca czy zawodowiec – zawsze należy kierować uwagę na zabezpieczenia swoje i pozostałych. Poza rolkami powinieneś posiadać zestaw ochraniaczy: na kolana, ręce oraz dłonie. W przypadku wypadku i wywrotek ochronią one skórę i zamortyzują stawy. Istotny jest również sposób spadania. Wiecznie upadaj do przodu – na kolana i ręce. Na skutek tego zamortyzujesz upadek i ochronisz głowę przed uderzeniem. Upadając na plecy istnieje gigantyczne prawdopodobieństwo, że mocno uderzysz się w głowę. A jeżeli o głowę chodzi – również rolkarze, jak i rowerzyści nie powinni jechać bez hełmu. Czaszka jest naszym najcenniejszym skarbem i czasami nasze zdolności nie mają znaczenia, a kalkuluje się przypadek, inny nieuważny prowadzący, zwierze na drodze czy drobny kamyczek. Wszystko może wieść do upadku, a Twoim zadaniem jest ubezpieczyć głowę przed dotkliwymi urazami. Nie ma też co się przejmować – dowolnego młodego rolkarza czeka szereg upadków. Czyń je z ostrożnością, a już nie długo będziesz jechał na swych rolkach niczym wiatr.

elektrobeben165e

W jakim miejscu jeździć?

Początkujący rolkarze będą bezpieczniej czuć się na prostych, równych asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!