Najlepsze kolonie dla dzieci tylko w Bieszczadach

Zastanawiacie się, dokąd wasze dzieci mogłyby wyjechać na kolonie żeby spędzić czas na łonie natury.Na pewno chcecie by wasze pociechy oddychały czystym powietrzem i miały do czynienia z całą masą atrakcji, które będą do ich dyspozycji codziennie.

Najlepszym planem są położone na wschodzie kraju Karpaty, a dokładniej Bieszczady. Zagwarantują dzieciakom pełną rozrywkę a także pozwolą na odpoczynek na tle pięknej natury Karpat Wschodnich. Jedynie po powrocie z takich kolonii będą miały wspaniałe refleksje a dodatkowo zakolegują się z rówieśnikami i będą posiadały cenne kompetencje związane z różnorodności przyrody. Gdyż trudno o lepsze sposoby na pozyskanie wiedzy niż te na łonie natury, tym bardziej, jeżeli są to lekcje spędzone z przyjaciółmi na kolonii.
szczyty

Trochę informacji na temat Bieszczadów

Bieszczady to pasmo położone w południowo wschodniej Polsce. Można tam wyodrębnić następujące pasma górskie: Bieszczady Wschodnie leżące na terytorium Ukrainy i Bieszczady Zachodnie obecne na wschodzie naszego kraju a ponadto rozciągające się na wschodnią Ukrainę i terytorium Słowacji. Drugie pasmo w znacznej mierze zajmują objęty ochroną obszar Karpat Wschodnich, który obecny jest w spisie UNSESCO. Najwyższym wierchem jest góra Tarnica, który ma 1346 m n. p. m.. Bieszczady nie wydają się wysokie, ale dzięki temu można bezproblemowo pomaszerować aż na szczyt i podziwiać
wspaniałą krainę Karpat Wschodnich. Warto dodać, że charakteryzują się strefowym rozmieszczeniem roślin i specyficznym systemem rzek. Zaś najpiękniejszym regionem Bieszczad jest Park Krajobrazowy Dolina Sanu. Właśnie tam można zaobserwować duże ssaki jak choćby niedźwiedź czy żubr a także drapieżne wilki. Karpaty Wschodnie tworzą ostoję przede wszystkim dla nieobserwowanej w innych częściach kraju fauny a także posiadają wiele swoistych gatunków roślinności. Gęste lasy, które cechują ten obszar i całkiem liczne rzeki odpowiadają za ten specyficzny i dość egzotyczny klimat.
bieszczady panorama

Najlepsze miejsce
na wakacje w Bieszczadach

Najciekawszym i dogodnie usytuowanym zakątkiem w obrębie Bieszczadów jest ośrodek rekreacyjny http://www.zielonapolana.com.pl. Mieści się w obrębie Doliny Sanu, w pobliżu wsi Dubiecko na Podkarpaciu.

Oferuje noclegi w górach dla stu osób, w pełni wyposażonych drewnianych chatkach a także w niedrogich lokalach hotelowych. Co więcej dla gości jest także teren pod namioty. Ośrodek wypoczynkowy ma do zaproponowania wakacje w górach dla dzieci z rozmaitymi zabawami. Biorąc pod uwagę jeszcze bardzo dobre położenie i proste dostęp do hotelu, w sąsiedztwie można zażyć wielu uciech i przeżyć frajd bez liku. Są to między innymi wycieczki z użyciem drezyn rowerowych, Muzeum Skamieniałości i Minerałów oraz fantastyczna wioska, jaka leży 30 km od ośrodka. Koloniści mogą udać się do miasta Lwów i co więcej pojechać do Dynowa, reklamujące się jedyną taką Przeworską Koleją Dojazdową. Kolonie dla dzieci w górach staną się dzięki temu bardzo fajne i nie pozbawione przygód.
łódka