Stosowanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

W ciągu ostatnich lat rejestruje się coraz większa ilość wypadków zwichnięcia przegubów i zwichnięcia lub uszkodzenia wiązadeł nóg. Nie są tylko następstwem uprawiania sportu, niemniej jednak właśnie u aktywnych fizycznie tego typu wypadków notuje się najwięcej. Mogą okazać się jednakże dodatkowo rezultatem zwykłego spaceru w trakcie którego niewłaściwie postawimy nogę czy upadku w czasie zwykłej jazdy na snowboardzie. poszkodowani zgłaszający się do ortopedów z wyszczególnionymi wcześniej kontuzjami mogą dostać ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), jaką uniwersalnie zwie się ortezą.

pilka

Ortezy i ich funkcja

Protezy ortopedyczne, ze względu na wykonanie i strukturę, dzielą się na nieelastyczne, sprężyste oraz półsztywne. Skonstruowane są z współczesnych materiałów, które zapewniają ich trwałość. Aczkolwiek podział ortez odnośnie do ich funkcjonalności wygląda następująco: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne oraz korekcyjne. Nieraz mogą dodatkowo być stosowane w leczeniu niektórych złamań nóg. Ich kluczowe działanie to stabilizacja przegubu, dzięki czemu jego manewry są w jakimś stopniu lub całkiem ograniczone. Asekurowany w ten sposób staw jest chroniony przed ewentualnymi kolejnymi kontuzjami a także nie ulega opuchliznom pourazowym. Na dodatek aparat ortopedyczny odciąża mięsnie zlokalizowane w pobliżu stawu i przyczynia się do ich regeneracji. Sztywne ortezy stanowią swego typu substytut gipsu, z tego powodu sam proces renowacji przegubu lub więzadła zostaje przyspieszony.

stabilizator

Gdzie dostać ortezy?

Znajdują się w propozycji wielu sklepów z osprzętem medycznym, które dodatkowo proponują inny sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Jednym z najlepiej wyposażonych jest zlokalizowany w Krakowie sklep sklep ortopedyczny www.zdrow-med.pl z siedzibą w tym mieście. To jedyny taki miejsce zaopatrzenia rehabilitacyjno-ortopedycznego, jaki dysponuje gigantyczną bazą artykułów medycznych. Dodatkowo wykonuje zlecenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki współpracy z kilkoma dostawcami, obiekt handlowy Zdrowie oferuje również wachlarz spoza swojego katalogu artykułów. Jednostki odwiedzające jednostkę zdołają dodatkowo liczyć na rzetelną i uczciwa pomoc w kwestii wyboru ortez a także trybu ich używania. Całokształt za sprawą fachowej kadry trudniącej się obsługiwaniem konsumenta.
Pomnijmy, że ortezy trzeba zakupić wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Nienależyte używanie ortez oraz brak wskazań na ich noszenie może skutkować pogorszenie kontuzji i stanu zdrowia chorego.